Dinç, “Her seçimde olduğu gibi bütün 7 düvel birleşti”

Anayasa değişikliği için yapılan referandum da oy verme işlemi tamamlandı. Gerçekleşen seçim sonrasında Çankırı AK Parti İl Başkanlığı Belediye meydanında bir program gerçekleştirdi.

Belediye meydanında gerçekleştirilen programda ilk olarak halka seslenen AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, “Halk oylamasından alnımızın akıyla çıkmış bulunuyoruz. Çankırı olarak bizler 1 Kasım’daki seçimleri yüzde 5 artırarak yüzde 73,5 ile Türkiye 8. olduk” dedi.

Kaman konuşmasının devamında, “Hiç kimse bu sonucun meşrutiyetini sorgulayamaz. Siz değerli kardeşlerim sayesinde  tüm ilçelerde ve merkezde çok büyük oy farkıyla davamıza kurucu genel başkanımıza cumhurbaşkanımıza Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktık ve sahip çıkmaya da devam edeceğiz. Tüm teşkilatımız ile birlikte kapı kapı köy köy ilçe ilçe gezerek üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bizler bu davaya baş koyduk. 15 temmuzda  cumhurbaşkanımıza bayrağımıza vatanımıza nasıl sahip çıktıysak bundan sonra da  aynı şekilde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizler inandık ve bu yolda devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“Bir mutabakat yapıldı. Mecliste oylandı bu oylanan mutabakat aziz ve necip milletimize arz edildi. Milletimizin takdiri başımızın üzerinedir” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Her seçimde olduğu gibi bütün 7 düvel birleşti 8. de var 8 düvel birleşti. Haçlı sürüleri birleşti, Avrupa Birliği birleşti, Hıristiyan alemi birleşti  ellerinde hangi silah varsa, hangi güç varsa hepsini de üzerimize saldırttılar. Onlara karşı sinelerinde imandan başka hiçbir şeyi olmayan bu milletin evlatları birleşti ve böyle bir sonuç ortaya çıktı.

Biz milletimize teşekkür ediyoruz. Biz kazandık. İnananlar üstündür gevşemeyin üzülmeyin inanıyorsanız mutlaka siz en üstünsünüz, en güçlüsünüz diyor Allah. Zafer Allah’a inananlarındır ve zafer yakındır” dedi.

“Biz bu 7 düvele, biz bu 8 düvele tüm tarihimiz boyunca bu milletin inançlı ve imanlı insanlarının ne olduğunu tarihin her döneminde gösterdik ama akıllanmıyorlar. Bu akşam bir kez daha gösterdik bunlara tebrik ediyorum sizleri helal olsun sizlere” diyen Dinç, “Hem Türkiye’de kazandık, hem Çankırı’da kazandık. Allah’ın izniyle hep birlikte el ele gönül gönüle bir büyük zafere kol kola imza attık. Bu zafere samimiyle, imanıyla katkı veren herkese teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyoruz.

Çankırı’mızda şunu söyledik bütün kampanya boyunca Çankırı imanlı ve inançlı insanların yaşadığı önemli bir toplumdur. Milletin evlatlarının birlikteliğinin en gür sedası Çankırı olacaktır dedik. Bizim mahcup etmediniz değerli kardeşlerim.

Yine Türkiye’de derece yaptık. Gönlümüz Türkiye Şampiyonluğuydu. İnşallah bu aşkla, bu şevkle, bu arzuyla bu hedefe doğru bundan sonra hep birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz inşallah bir daha ki sefere Çankırı’yı şampiyon yapacağız.

Benim söylediklerim herkesin kulağına küpe olsun. Bu millet el ele kol kola emin adımlarla geleceğe birlikte yürümek zorundadır. Kim bu birlikteliğe kıl kadar zarar verirse hem bu dünyada hem de ahrette karşılığını görür. O yüzden milletin evlatları adımları hep birlikte görmeli büyük fotoğrafa karşı el ele kol kola olmalıdır. Ben bu kampanyada emeği geçen bütün kardeşlerimi tekrar kutluyorum Allah razı olsun diyorum” dedi.

“Çok mutluyuz, istediğimiz oldu ve yeni anayasa geçti. 17 Nisan’dan itibaren yeni bir Türkiye başlıyor. Yeni Anayasa ile artık bu ülkede koalisyon yok. Türkiye’yi Türler idare edecek, yabancılar bundan sonra yok” diyerek sözlerine başlayan Milletvekili Hüseyin Filiz, “Bu memlekette, Çankırı’da, Türkiye’de ve Dünyada bir tane adam gibi adam var, o da Recep Tayyip Erdoğan, başka adam yok.

1 Kasım’da Türkiye 8’ncisiydik, şimdi yine Türkiye 8’ncisi olduk. Lakin 7 düvel, 8 düvel, FETÖ’sü, PKK’sı, Avrupası, Amerikası, her türlü şer gücü bir oldu ama hiç kayadan bir yel bile sökemedik. Onun için siz daima birlik ve beraberliğinizi gösterin, bizden kimse bir şey sökemez.

Bakanların illerine götüremediği yatırımlarını getirdik. Çankırı’nın Türkiye ortalamasında %11 olan işsizlik oranını sıfırladık, bir tane işsiz kalmayana kadar da devam edeceğiz. Herkesin sofrasındaki ekmeği temin etmeye çalışacağız. 2 Milletvekili olarak Ankara’nın imkanlarını Çankırı’ya getireceğiz. Mahalli İdarelerimizde elinden gelen çalışmayı gösteriyor. Demek ki biz geri vitesde değiliz, ileri vitesteyiz. Çalışıyoruz, çalışacağız, birlikte hareket edeceğiz. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Onun için biz ayrışamayız. Nasıl Güneydoğu’da fetö, pkk nasıl dik başlılık yapıyorsa, biz de hiçbir zaman dik başlılığı kabul etmiyoruz. Hep birlikte kucaklaşacağız. Bu çorbada tuzu olan herkese teşekkür ediyoruz. Kendi kendine böyle bir sonuç çıkmaz, herkes elinden geleni yaptı. Tüm hainlere karşı mücadele ettik ve sonuç hasıl oldu. Pazartesi’den itibaren bu ülkede fetö, pkk ve dış güçler ile mücadele daha emin adımlarla devam edecek. Bu sonucun, bu anayasanın anlamı budur. Liderimiz recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyuyoruz.

Gençler coşkunuzu anlıyorum. Gençlerden ricam bu eğlenceler olacak ama sınırı aşmayalım. Eğlenceden sonra eve gidip şükür namazımızı kılalım ve sabaha kadar dua edelim. Hiçbir yanlış harekette bulunmayalım. Kazamız mübarek, zaferimiz hayırlara vesile, ülkemizin önü açık olsun” dedi.

“Allah için, millet için, bütün mağdur ve mazlumlar için hep beraber çalıştık. Kudüs’te, Bosna’da, Mekke’de, Medine’de dua edenler kazandı. Hep beraber bir zafer kazandık. Hayırlı-uğurlu olsun” diyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Akbaşoğlu, “Yedi düveli karşı kazanılmış bu büyük zaferde Çankırı’nın tadı ve tuzu var” dedi.

“18 plakayı yeni anayasaya taktık mı? Taktık Elhamdülillah. 18 maddelik yeni anayasa Çankırı mührünü vurdu, tadını ve tuzunu kattı” diyen Akbaşoğlu, ” İlk ve son sözü milletin söyleyeceği yeni sistemi Türkiye’ye hediye ettik. Allah mübarek eylesin. Kazanılmış bu zaferin anlama çok büyük. Yeni bir tarih yazdınız. 16 Nisan Allah için yeni bir milat, yeni bir dönemdir. Bu yeni dönemi başlatan siz kardeşlerim, bütün insanlığın dönüm noktasıyla ilgili büyük bir zafere imza attınız. Büyük bir tarih yazdınız. Selam olsun size selam olsun. Allah hepinizden razı olsun. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde daha büyük ufuklara, daha büyük güzelliklere, yeniden büyük Türkiye’nin öncülüğünde adil ve merhametli bir dünyaya hep beraber yelken açacağız. Sevilenler var, üzülenler var. Sevinenler birinci İstiklal mücadelesinde olduğu gibi bağımsızlıklarını, özgürlüklerini ve geleceklerini sizlerin umuduna bağlamış insanlar. Çünkü Türkiye bütün insanlığın umudu ve vicdanı oldu birinci İstiklal mücadelesi sonunda. Şimdi 15 Temmuz’un devamı mahiyetindeki 16 Nisan yeni bir milat, yeni, bir İstiklal Mücadelesinin yıldönümü olarak yüz yıl sonra da insanlık tarihi tarafından kullanılacaktır. Yaptığınız iş muazzam bir iştir. Helal olsun size, helal olsun. Azizi ve asil milletimiz 81 vilayetiyle şampiyon olmuştur” dedi.

referandum2 (30) referandum2 (24) referandum2 (19)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.