Kurtulmuş, “94 yılda 65 hükümet kuruldu”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş referandum çalışmaları çerçevesinde dün ilimize geldi. İlk olarak Kurşunlu ilçesinde halka seslenen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş daha sonra Çankırı’da halka hitap etti.

Belediye meydanı önünde gerçekleştirilen miting öncesi Çankırı AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Belediye Başkanı İrfan Dinç, milletvekilleri Hüseyin Filiz ve M. Emin Akbaşoğlu birer kısa konuşma yaptı.

Evet oylarının en yüksek olduğu illerden birinin Çankırı olduğunu dile getiren konuşmacılar 16 Nisan 2017 tarihinde evet oyunun en yüksek çıktığı ilin Çankırı olacağını dile getirerek, “Çankırı’yı milletin evlatlarını iktidar yapmaya hazır mısınız? Çankırı’yı Türkiye şampiyonu yapmaya hazır mısınız?. Eğer 16 Nisan’da Türkiye şampiyonu olursak yapılan yatırımlar daha da artacak” dediler.

“Artık son dönemeçteyiz. Evet oyları artıyor” diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Şimdi anayasa değişikliğinin sırası mıydı, neden şimdi değişikliğe ihtiyaç duydunuz” eleştirileriyle ilgili olarak  “Çünkü Türkiye mevcut sistemden çok ama çok çekti. Mevcut sistemin yükü bu milletin belini kırdı, bu milletin yıllarını aldı” dedi

Türkiye’nin 25 günlük 3 aylık hükümetler gördüğünü ifade eden Kurtulmuş, “94 yılda 65 hükümet kuruldu. 17 ayda bir hükümet kurulmuş. Bu millete revamı? 1950 yılından bu yana 5 darbe yaşandı” dedi.

“16 Nisan referandumunun ne kadar önemli olduğunu, sonraki süreçte çok daha iyi anlayacağız” diyen Kurtulmuş, “Çünkü  Türkiye, çok daha hızlı bir şekilde büyüyecek.  Türkiye yeni sistemle birlikte ekonomik krizlerle karşılaşmayacak, siyasi istikrarsızlıklarla, kaoslarla karşılaşmayacak. İkide bir siyasi sisteme müdahale eden askeri darbelerle karşılaşmayacak, vesayet odaklarının siyasete müdahalesiyle karşılaşmayacak. Hiç kimse bir daha aklının ucundan dahi 15 Temmuz benzeri bir darbe teşebbüsünde bulunmayı geçiremeyecek. Bu memlekette, bir takım otel odalarında, Güneş Motel benzeri hükümet pazarlıkları yapılamayacak. Kirli pazarlıklarla, birtakım adam satın almalarla tehditler, baskılarla ne hükümet kurulacak, ne de hükümetler yıkılacak. Bundan sonra 25 günlük, 3 aylık, 5 aylık hükümetleri bu ülke görmeyecek. Sandıklardan birinde ülkeyi yönetecek olan kimse, cumhurbaşkanı doğrudan doğruya seçilecek ve hükümetin başı olacak. Bundan daha güçlü, hızlı bir hükümet modeli olmaz. İkinci sandıkta da bu ülkede yasa yapacak, kanun yapıp ülkenin yönetilmesini sağlayacak milletvekilleri seçilecek. Ayağımızdaki prangalardan kurtulacağız” dedi.

Kurtulmuş son olarak ise Çankırı’da en fazla evet oyunun çıkması ile yatırımların daha da artacağını aktararak, “En yüksek oy çıktığı takdirde buraya gelme sözü veriyoruz” dedi.

numan kurtulmuş (2) numan kurtulmuş (1)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.