12 Ekim 2013

Aday adaylığını açıkladı

Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimler için Dilaver Doğanay, Korgun Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

Ak Parti İl Binası Toplantı Salonu’nda yapılan aday adaylığı başvurusunda konuşan Doğanay, aslen Korgun’lu olduğunu ve Milli Savunma Bakanlığı’nda 18 yıldır sivil memur olarak görev yaptığını kaydetti.

1992 yılında Refah Partisi Çankaya İlçe Gençlik Kolları’nda siyaset hayatına başladığını dile getiren Doğanay, “1994 yılında Refah Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl İstişare Kurulu üyeliği ile devam ettim. Milli Gençlik Vakfı’nda da çeşitli görevlerde bulundum. O yıllarda ekmeğimi ticaretten kazanıyordum. 1996 yılında kamu personeli olmamla birlikte yasa gereği siyasi çalışmalarıma ara vermek zorunda kaldım. Gençliğimden bu yana kamu yaranına çalışan sivil toplum kuruluşlarında görevler aldım. Çankırı ortak paydasındaki çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklar üstlendim” diye konuştu.

Korgun’u ve sorunlarını çok iyi bildiğini vurgulayan Ak Parti Korgun Belediye Başkan Aday Adayı Dilaver Doğanay,  Korgun’un geçmişten gelen açığını kapatabilmesi için çok daha büyük hizmetlere, yatırımlara ve projelere ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Doğduğu topraklara hizmet etmek için göreve talip olduğunu dile getiren Doğanay, “Korgun’un genç ve vizyoner bir bakışla, atom karınca misali durmadan çalışacak, gecesini gündüzünü Korgun’a ayıracak, yeni projelerle Korgun’u hayallerin ötesine taşıyabilecek bir yönetim tarzına ihtiyacı var. Ben geçmişten gelen bilgi, birikim ve tecrübelerimle kendimde bu gücü ve öz güveni hissediyor, Korgun’a tüm çevrelerin gıpta ile baktığı bir vizyon kazandırabileceğime yürekten inanıyorum” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu da Korgun’da 2004 yılından beri Ak Partili kadroların hizmet ürettiğini ve Korgun’un en iyi hizmet alan ilçelerden birisi olduğunu kaydetti.

 

Kendine olan özgüveni ve cesaretinden dolayı Doğanay’ı kutlayan Çivitçioğlu, belediyelerin hizmet kapısı olduğunu belirtti.

 

Belediyeciliğin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu anlatan Çivitçioğlu, “Belediyecilik zor bir iş. İnsanın ailesinden, sağlığından ve cebinden fedakarlık yapması gerekiyor. Bu anlamda sizi ve eşinizi birlik içerisinde buraya geldiğiniz için kutluyorum. Diğer aday adaylarının da hanımlarıyla birlikte gelmelerini isterdim” diye konuştu.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.