TOKİ kuraları çekildi » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
25 Eylül 2013

TOKİ kuraları çekildi

Çankırı Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında Çankırı’da yapılan 1. etap TOKİ konutları için kura çekimi yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde noter huzurunda yapılan kura çekim törenine, Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Belediye Başkanı İrfan Dinç  ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile başvuru yapan vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Vali Özcan, törende yaptığı konuşmada, TOKİ’nin son 10 yılda yaptığı çalışmalarla modern konutlar, okullar, camiler, hastaneler ve sosyal tesisler inşa ederek şehirleşme çalışmalarına önemli katkıda bulunduğunu söyledi.

Milletvekili İdris Şahin de TOKİ’nin ülke genelinde ve Çankırı’da önemli adımlar attığını belirterek, “Yapılan eserler kalıcı oluyor. Bu eserlerin mimarları ölümünden sonra bile minnet ve şükranla anılıyorlar. Son 10 yılda yapılan hizmetler ortada. Çankırı 21. yüzyılda ve Ak Parti’nin 2023 yılı hedefinde çok daha güçlü bir kent haline gelecektir” dedi.

Muhalefetin TOKİ çalışmalarını engellemeye çalıştığını dile getiren Şahin, “Onlar konuştu ama boş konuştu. Biz konuştuk ve şu an sizlerin karşısındayız. Sizleri ev sahibi yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ise, Ankara’da görev yaptığı yıllarda Ankara’da gerçekleşen projelerin minyatürünü Çankırı’da da gerçekleştirmeyi hayal ettiğini vurguladı.

Seçim çalışmalarında ziyaret ettiği evlerin eski ve bakımsız olduğunu ifade eden Başkan Dinç, “Bu alanın dönüşümden başka şansı yoktu. Seçim çalışmasında o evlere girdiğimizde tepemize tuğla düşecek korkusuyla dolaştık. 2 bin 600 konut planladık. Ortalama 150 trilyonluk bir yatırımdı. İnsanlarımızın sosyal donatıya ve modern bir çevreye ihtiyacı vardı. Şükürler olsun bugün kura çekimini gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Dinç, Çankırı’da yaşayan herkesi ev sahibi yapacak büyük bir proje üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel de Çankırı’ya yapılan TOKİ yatırımları ile Çankırı’nın estetik bir görünüme kavuşacağını vurgulayarak, “Çankırı’ya 3 bin 278 konut, 2 hastane, 5 okul, 4 cami, 4 ticaret merkezi ve sayamadığımız birçok yatırım getiriyoruz. Biz hazineden tek kuruş almadan kendi kaynaklarımızı kendimiz üretiyoruz” dedi.

Konuşmaların 280 konutun kura çekimi yapıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.