Vali Özcan, “Bitirin artık şu yolu” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
20 Temmuz 2013

Vali Özcan, “Bitirin artık şu yolu”

İl Koordinasyon Kurulu toplantısı 17 Temmuz 2013 Perşembe günü saat 14.00’te Valilik Birlik Salonunda, Vali Yardımcısı Fatih Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır, Yatırımcı Kuruluşların Bölge Müdürleri, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürlerinin katılımı ile yapıldı.

Bölge Müdürleri ve Yatırımcı Kuruluş Müdürleri kurumları ile ilgili koordinasyonu gerektiren konuları ve yapılan yatırımlar ile ilgili bilgiler sunduğu toplantı sonrasında Vali Özcan özellikle Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü’ne yüklendi.

Vali Özcan, kapanış konuşmasında, “Değerli katılımcılar, Çankırı her türlü övgüyü hak ediyor. Çevre illerden en çok enerji tüketiminin arttığı il Çankırı’dır. %26 enerji tüketiminde artış sağlanmıştır. Bizim vatandaşımız her türlü övgüyü hak etmektedir. Bir diğer konu ise Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluğu dahilinde bulunan Çankırı içi geçiş yoludur. Bugün ne olmuş biliyor musunuz? 3 çocuğa birden kamyon çarpmış. Çocuklar şu an hastanede. Allah korusun daha büyük olayların olmasından endişeliyiz. Zaten Çankırı halkı bu yol yapımında yeterince zarar gördü. Siz yetkililere sesleniyorum; Bitirin artık şu yolu” diye yetkililere seslendi.

“Ayrıca, Devlet Demir Yolları 2. Bölge Müdürü’ne sesleniyorum; Ankara’dan Çankırı istikametine gelirken iki adet hemzemin geçidin etrafları sanki çöplük gibi. Hiçbir temizlik yapılmıyor. Lütfen oraların temizliğini yapalım. Yoksa kusura bakmayın idari yaptırım uygulayacağım” dedi.

İl Milli Eğitim yatırımları ile ilgili konuşmasında ise, “Ben haftalardır söylüyorum. Çankırı’daki okul yatırımlarının tamamının %50’sini bu yıl yeniliyoruz. Çankırı halkına hayırlı olsun.

Çankırı Karatekin Üniversitesi kampüsünde yapılan bin 100 kişilik yurt inşaatı Ağustos ayında Sayın Başbakan tarafından açılacak. Sayın Belediye Başkanlarının yapımı biten bu yurdu gezmelerini özellikle rica ediyorum. Gerçekten çok güzel ve modern bir yurt yapıldı. Hükümet Konağı da hayırlı olsun. Arkadaşlar seri bir şekilde çalışıyorlar. Eylül-Ekim gibi muhtemelen ihale aşamasına getiririz.

Toplantıda yatırımcı kuruluşların yapılan/yapılacak yatırımlarını dinledik. Yaklaşık üç saattir devam eden toplantıda Çankırı’ya yapılan yatırımları konuşuyoruz. Tüm Çankırı’ya, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun. İnşallah görüşürüz. Eğer görüşemezsek Ramazan Bayramınız Mübarek olsun. Herkese hayırlı iftarlar diliyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.