“Hayatın Her Anında İlk Yardım” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
05 Haziran 2013

“Hayatın Her Anında İlk Yardım”

Çankırı Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından imzalanarak Vali Vahdettin Özcan tarafından onaylanan “Hayatın Her Anında İlk Yardım” projesi kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli ve antrenörlerine ilk yardım kursu veriliyor. Projenin ilk ayağı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde başladı.

Dün Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda  başlayan “Hayatın Her Anında İlk Yardım” eğitimine Vali Vahdettin Özcan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Seyfettin Turan ile kursiyerler katıldı. 2 gün sürecek olan eğitim sonrasında başarılı olan kursiyerlere ilk yardımcı kimliği verilecek.

Dünkü eğitim toplantısına katılan Vali Özcan, ilk yardımın büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

” İlk yardım konusunda yeterince bilgisi olmayanlar vatandaşa bazen yardım yerine büyük zarar da verebiliyor” diyen Vali Özcan, “Hayatın Her Anında İlk Yardım” eğitimlerine kurum müdür ve amirlerinin de katılmasının büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç’da ilk yardımın önemine değindi ve, “Yanlış müdahale etmektense hiç müdahale etmemek bazen daha iyi oluyor” dedi

1 yıl sürecek olan proje kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü çalışanlarından sonra İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına da ilk yardım kursu verilecek.

 

Etiketler: » » » »
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.